اولین همایش گردشگری ایران و آذربایجان

اولین همایش گردشگری ایران و آذربایجان به مناسبت هفتمین سالگرد تاسیس شرکت آیسان پرواز روز چهارشنبه 3 خرداد در محل سالن همایش هتل بزرگ تهران برگزار گردید
در آغاز شروع مراسم جناب آقای دستمالچی رییس هیئت مدیره شرکت آیسان پرواز ضمن خوش آمد گویی به مهمانان و همچنین سفرای کشور های جمهوری آذربایجان ، ازبکستان، تاجیکستان و مدیران محترم ارشد سازمانهای هواپیمایی کشوری و گردشگری ، مدیر عامل و معاونین شرکت هواپیمایی آتا و روسای شرکت های مسافرتی و هتل های آذربایجان و مدیران آزانسهای مسافرتی کشور  و برنامه های آتی آیسان پرواز  در خصوص گسترش روابط و خدمات گردشگری در کشور آذربایجان را تشریح کرد.
وی همچنین از راه اندازی شرکت باکو استار در شهر باکو توسط آیسان پرواز برای تسهیل ارایه خدمات به مشتریان و آژانس های گردشگری دو کشور خبر داد

در این مراسم سفیر ایران در آذربایجان جناب آقای جهانگیرزاده و  همچنین سفیر آذربایجان در ایران جناب آقای بنیاد حسین اف در خصوص گسترش روابط دو جانبه گردشگری و برنامه های آتی و نقش شرکت آیسان پرواز در این راستا به ایراد سخنرانی پرداختند

آقای جواد جهانگیر‌زاده سفیر ایران در آذربایجان ضمن قدردانی از حضور سفرای تاجیکستان ازبکستان و ترکمنستان گفت: حوزه توریسم در ایران و آذربایجان به جهت جذب سرمایه ای که می تواند داشته باشد، بسیار اهمیت پیدا کرده است. ما در سال 94 حدود 7 میلیون گردشگر داشتیم که بیش از یک میلیون آنها از جمهوری آذربایجان بوده اند. این آمار نشان می دهد که این افراد به نیت زیارتی یا سیاحتی ایران را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اند. وی با اشاره به رابطه مستقیم و نزدیک حوزه های دیپلماسی و گردشگری به یکدیگر افزود: در سیاست های رئیس جمهور آذربایجان توسعه توریسم و گردشگری و کشاورزی دو مبحث اصلی است که بارها مورد تایید وی قرار گرفته است. جهانگیرزاده با اشاره با پایان پذیر بودن مخازن نفت و گاز گفت: آنچه باعث توسعه ملی در ایران و آذربایجان می شود توجه به توسعه شرکت های حوزه صنعت گردشگری است. سفارت هر دو کشور خوشان را موظف می دانند تا نسبت به پیشرفت و بهبود صنعت گردشگری درهر دو کشور کوشا باشند. نزدیکی و همکاری ما با باکو و جمهوری آذربایجان می تواند زمینه توسعه اقتصادی را برای کشورها فراهم آورد. وی افزود: به زودی با افتتاح راه آهن شمال جنوب ما خواهیم توانست صد ها هزار تن کالا را از جنوب کشور و شرق چین به اروپا برسانیم و بالعکس.

آقای بنیاد حسین اف سفیر جمهوری آذربایجان در تهران که از مهمانان این مراسم بود، گفت: ما توانستیم در یک سال گذشته شرایطی را به وجود آوریم که امروز خبر از ویزایی تازه برای سفر بین این دو کشور همسایه به وجود اوریم با نام آسان ویزا! در حال حاضر ایرانی ها و بسیاری از اتباع دیگر کشورها برای دریافت ویزا نیاز ندارند تا به دفاتر سفارت آذربایجان در کشورهایشان مراجعه کنند بلکه با استفاده از سایت این سفارت به راحتی برای سفر به این کشورها ویزا دریافت کنند، همچنین در این طرح جدید قیمت صدور ویزا هم کاهش یافته است. همچنین چندین شرکت هواپیمایی ایرانی و آذربایجانی پرواز های مستقیم به مقصد تهران و باکو را در هر هفته ارائه می دهند که این اقدامات در چند سال گذشته رخ داده است.

از دیگر مهمانان مراسم دکتر ملک، مدیر کل بخش روابط بین الملل وزارت ارتباطات و دبیر کمیته همکاری اقتصادی ایران و آذربایجان و محمدرضا طالقانی رئیس اسبق فدراسیون کشتی بودند.

و در آخر مدیریت محترم آژانس آیسان پرواز جناب آقای رضایی از مهمانان و آژانس های همکار با اهدا هدایا و لوح یادبود مراسم  تقدیر کردند .

سخنرانی جناب آقای دستمالچی

رئیس هیئت مدیره شرکت آیسان پرواز

سخنرانی جناب آقای جهانگیر زاده

 سفير محترم جمهوری اسلامی ایران در آذربايجان

سخنرانی جناب آقای بنياد حسين اف

سفير محترم جمهوری آذربايجان در ایران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *