برای آنهایی که از هواپیما می ترسند!

برای همه ما واضحه که سریعترین راه حمل و نقل، سفر های هواییست. ولی وقتی توی آسمون با یک تکه آهن سنگین پرواز می کنید می تونه بهتون حس بدی بده. خیلی ها دوست دارن با هواپیما سفر کنن ولی این دلیل نمی شه که اونها هم بتونن تخیلاتشون رو در حین پرواز کنترل کنن.

برای خیلی ها ترس از پرواز به این دلیله که کنترلی بر هواپیما ندارن و نمی دونن که اصلا هواپیما ها چطور پرواز می کنن. و برای بعضی ها هم تجربه های تلخ و ترسناک گذشته می تونه باعث ترس و وحشتشون بشه.

هر دلیلی که برای ترس از پرواز دارید، می تونه حل بشه تا در سفر های بعدی به راحتی از پرواز های هواپیما استفاده کنید. می تونید این چند راه حل رو امتحان کنید.

شاید خوردن تنقلات بهتون کمک کنه

تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده که نتیجه همه شون یک چیز بوده، خوردن تنقلات در حین پرواز می تونه استرس رو کم کنه.

یادتان باشد سقوط هواپیماها بد گزارش می شود

ممکن است با خودتان فکر کنید هر هفته دارید یک خبر از سقوط هواپیماها در دنیا می شنوید، اما این فقط به این دلیل است که سقوط هواپیما یکی از داستان های خبری تاسف انگیز است که در رسانه های خبری خیلی بیشتر از خبرهای دیگر کاور می شود. به همین دلیل است که احساس می کنید خبرهای سقوط هواپیما زیادند. مثلا در سال ۲۰۱۴، ۹۹۲ نفر در اثر سانحه ی هوایی جان خود را از دست دادند و طبق آمار گوگل، ۴۳ درصد توجه را به خود جلب کردند.

حواس خودتان را با برنامه های تلویزیونی و فیلم پرت کنید

تا حالا دقت کردید وقتی دارید برنامه ی مورد علاقه تان را می بینید زمان چقدر سریعتر می گذرد؟ همین کار را وقتی می خواهید پرواز کنید انجام دهید. یک لپ تاپ یا تبلت فول شارژ همراهتان ببرید و در دنیای فیلم های مورد علاقه تان غرق شوید.

با یک دوست سفر کنید

داشتن دوستی که به او اعتماد دارید و نشستنش در کنارتان وقتیکه برای پروازتان عصبی هستید واقعا معجزه می کند. آنها می توانند دستتان را بگیرند، با شما صحبت کنند، حوستان را پرت کنند و شما را آرام کنند.

از گروه درمانی غافل نشوید

برنامه های گروه درمانی زیادی برای افرادی که از پرواز می ترسند برپا می شود. این برنامه ها معمولا در فرودگاه ها برگزار می شود و در آنجا یک درمانگر هست که با شما درباره ترستان صحبت می کند و احساس بدتان را از بین می برد. چک کنید و ببینید چه  فرودگاههایی این برنامه ها را اجرا می کنند.

در مورد هوا اطلاعات کسب کنید

بخش اطلاعات پروازها در فرودگاه ها می تونن اطلاعاتی در مورد آب و هوای طول پروازتون بهتون بدن. اینکه بدونید در طول پرواز امکان داره تکون های ناگهانی رخ بده می تونه از فشار های عصبی جلوگیری کنه. پس بد نیست که قبل از پرواز اطلاعات آب و هوا رو چک کنید.

اطلاعاتتان را از هواپیماها بالا ببرید

بیشتر ما وقتی چیزی برایمان ناشناخته است و در مورد آن اطلاعات زیادی نداریم، از ارتباط برقرار کردن با آن می ترسیم.

سفرهای هوایی واقعا امن هستند و اگر دنبال مدرک هستید، زیاد می توانید پیدا کنید. تکنولوژی ای که در این صنعت برای جلوگیری از تصادفات و امن بودن هواپیماها وجود دارد، واقعا پیچیدده است و خلبان ها آموزش های زیاد و سختی را در این حوزه میبینند. فکر کردن به این مطلب، تا حد زیادی مطمئنتان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *