دیوان هتل باکو (Divan Hotel Baku)

Divan Hotel Baku

جمهوري آذربايجان با مساحتي حدود 6/86 هزار كيلومترمربع در حاشيه درياي خزر واقع شده است. باكو مركر كشور جمهوري آذربايجان با داشتن تاريخ كهن و همچنين ساختمانهاي زيبا و قديمي سواحل مناطق سرسبز به پاريس شرق معروف است. شهرهاي مهم و بزرگ كشور آذربايجان شامل باكو- گنجه- شماخي- شكي- زاگاتالا- گاخ- گوبا- خاچماز است.
زبان رسمي اين كشور تركي آذربايجاني است. آذربايجان كشوري كوهستاني با كوههاي مرتفع و ارتفاعات كوهستاني است كه داراي رودخانه هاي طويل و نيز دشتها و سواحل زيبا مي باشد.
آشنایی با باکو
باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان، بزرگترین شهر و همچنین بزرگترین بندر این کشور است. این شهر بر ساحل غربی دریای خزر در شبه جزیره آب‌ شوران قرار دارد و یکی از مناطق نفت‌خیز جهان می‌باشد. باکو پر جمعیت‌ترین شهر منطقه قفقاز است. وجود تعداد بسیاری از پارک‌های ساحلی و برگزاری برنامه‌های متعدد هنری از جمله موسیقی، تئاترو اپراجذبه خاصی به این شهر داده‌است.
اولین شواهد مستند مرتبط با باکو به قرن ششم میلادی برمی گردد و از آنجا که از آن زمان اغلب بخشی از شاهنشاهی‌های ایرانی بوده‌است، پیوند تاریخی با آن ها دارد. پس از این که زمین لرزۀ بزرگی در قرن 12 میلادی شماخی پایتخت شروانشاهان را ویران نمود، آهسیتان اول باکو را به عنوان پایتخت جدید برگزید. در زمان ساسانیان حضور و نفوذ عنصر ایرانی در کرانه‌های اران از تالشو باکو تا دربند بسیار قوی و چشمگیر بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *