لبنان (آسیا)

لبنان کشوری کوهستانی است در غرب آسیا در منطقه‌ خاورمیانه‌ در کنار ساحل شرقی دریای مدیترانه.واژه لبنان از واژه‌ سامی “لبن” که‌ اشاره‌ به‌ قله‌های سفید کوهستان‌های لبنان دارد گرفته‌ شده‌است. پایتخت آن شهر بندری بیروت است. مردم لبنان را گروه‌های نژادی و قومی گوناگونی تشکیل می‌دهند. عربها 60% جمعیت را تشکیل می‌هند. آسوریان و سریانیها 36% و ارمنیها 4%، کردها و یهودیان 1% جمعیت را تشکیل می‌دهند. همچنین از لحاظ دینی، ادیان مختلفی در لبنان رایج است. مسلمانان (به‌ طور عمده‌: سنی و شیعه و گروه‌های کوچکتر: دروزی و علوی)، درصد بزرگی از جمعیت را تشکیل می‌هند. 39% مردم لبنان پیرو دین مسیحیت هستند. میانگین سنی مردم لبنان 24.6 سال است.

بیروت: عروس شهر‌های خاورمیانه جایی كه روزگاری پاریس خاورمیانه خوانده می‌شد، بیروت در خلال جنگ‌های داخلی صدمات بسیاری دید. پس از خاتمه دشمنی‌ها، شهر رو به آبادانی دوباره نهاد، پس از بیست و پنج سال ترمیم زخم‌ها، امروز دوباره شهری است مدرن، اما همراه با همان افسون شرقی، سفر به بیروت تجربه‌ای است بدیع. بیروت بر روی دماغه‌ای كوچك و رو به دریای سبز آبی مدیترانه قرار دارد. پرسه و تماشای مردم در كورنیچه، تماشای غروب آفتاب بر صخره‌های كبوتر، و زندگی شبانه در اشرفیه از جمله جاذبه‌های شهر هستند. مجله سیاحت و فراغت (Travel and Leisure magazine) در رتبه‌بندی سال ۲۰۰۶ شهر بیروت را از نظر جذابیت جهانگردی در سكوی نهم، یكی پایین‌تر از نیویورك و یك پله بالاتر از سان‌فرانسیسكو قرارداد.
پایتخت: بیروت
شهرهای توریستی: بیروت
جمعیت: 3,800,000 نفر
مذهب: مسلمان، مسیحی
واحد پول: پوند لبنان – معادل 15,000 ریال
زبان: عربی
فاصله هوایی تا تهران: 2:55 ساعت
اختلاف ساعت با تهران: ‎+1:30

مدارک لازم جهت اخذ ويزای لبنان:

اصل پاسپورت + دو قطعه عكس

شرایط ویزا 
ویزا می‌تواند به صورت single صادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به آن کشور را می‌دهد. همچنین‌ ویزای شما ممکن است multiple باشد که به این ترتیب، شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت.
پس اگر نیاز به مسافرت بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید، به خاطر این‌که مجبور نباشید برای سفر بعدی ویزا بگیرید، سعی کنید ویزایی با مدت اعتبار طولانی‌تر و به صورت multiple بگیرید.
نکته مهمی که ‌‌باید به آن اشاره کرد، قانون عدم امکان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهای کمتر از ۶ ماه اعتبار است، البته در مواردی خاص مانند مشکلات پزشکی این کار انجام می‌شود.
از ویزا به خوبی نگهداری کنید. به خاطر داشته باشید که در یک کشور خارجی، گذرنامه به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شماست و همچنین داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور است که به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید‌.