چین (آسیا)

چین، سرزمینی است با تاریخ و تمدن کهن. گاهی به گونه یکپارچه وگ اهی به مانند چند کشور جدا از هم بوده است. همواره همسایگان به این کشور می تاختند و از آن دسته مغول ها بودند که در روزگار چنگیزخان، چین را تصرف می کردند. سرزمین کهن و بی نظیر چین به لحاظ طبیعت بکر، آداب و رسوم منحصر به فرد و زبان خاص خود از جمله مهمترین کشورهای توریستی جهان محسوب می شود.

کشور چین در منطقه شرق آسیا قرار گرفته است و مساحت آن بیش از 9،596،000 کیلومتر مربع است که به این ترتیب بعد از روسیه، دومین کشور آسیا به حساب می آید.
چین دارای مرز با 4 کشور است. این کشور همچنین از سمت شرق و جنوب با دریای چین شرقی، خلیج کره، دریای زرد و دیگر آبهای آزاد ارتباط دارد. چین دو رشته کوه مهم دارد که از شمال به جنوب و از شرق به غرب کشیده شده اند.

دورنمای طبیعت و آب و هوای چین
آب و هوای چین بسیار متنوع است و از مناطق گرمسیروبارانی در جنوب و بسیار سردسیر تا شمال را شامل می شود.
چین چهار فصل متمایز دارد. بهار از اواسط مارچ تا اواسط می و تابستان از اواسط ماه می تا اواسط ماه سپتامبرمی باشدکه هوا شرجی و تا حدی گرم است و باران های شدیدی در جولای و آگوست دارد.
پاییز زیبای پکن به پاییز طلایی مشهور است که از اواسط سپتامبر تا اواسط نوامبر ادامه دارد که کاملا خشک است و با روزهایی ملایم و شب های خنک همراه است.
زمستان های طولانی چین از اواسط نوامبر تا اواسطه مارچ می باشد که کاملا سرد است.

واحد پول رایج چین
واحدپول چین یوان نام دارد که بانک خلق چین آن را منتشر می کند. واحد اصلی پول، یوان و واحد فرعی آن “جیائو” و “فن” است. هریک یوان برابر ده جیائو و هر جیائو برابر ده فن است. اسکناس های یوان چین شامل یک یوانی، دو یوانی، پنج یوانی، ده یوانی، پنجاه و یکصد یوانی است و اسکناس های جیائو نیز یک، دوو پنج جیائو است. هر یوان معادل 1500 ریال است. مسافرین محترم می توانند جهت اطمینان بیشتر از محل تبدیل ارز، به صرافخانه معتبر، هتل ها یا فرودگاه ها مراجعه نمایند.

زبان، جمعیت، دین
کشور چین حدودا یک میلیارد و چهار صد میلیون نفر جمعیت دارد.
این کشور پر جمعیت ترین کشور جهان و سومین کشور بزرگ جهان است. پایتخت چین، شهر چهارصد میلیون نفری پکن است.
پیشینه مردم چین از نژاد زرد هستند و به زبان ماندارین سخن می گویند. ولی زبان های دیگری نیز در این کشور مورد استفاده می باشند. از جمله زبان های مورد استفاده در این کشور، زبان چینی کانتونی است.
جز چینی ها تیره های دیگری نیز در این سرزمین پهناور زندگی می کنند چون مغول ها، تبتی ها و شماری از تاجیکان نیز در بخش سین کیانگ چین زندگی می کنند.
دین هایی که در این کشور رواج دارند شامل: کنفسیون، بوداگرایی، تائوئیسم، اسلام و آیین ترسایی می باشد.

پکن
BEIJING
شهر پکن که مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پایتخت کشور چین می باشد به همراه شهرهای Xian ، Luoyang ، Kaifeng  Nanjing و Hangzhou یکی از شش شهر باستانی چین می باشد.
این شهر با 16000 کیلومتر مربع مساحت و حدود 15 میلیون نفر جمعیت در شمال کشور چین قرار دارد و دارای چهار فصل است که بهترین زمان برای گردشگری در فصول بهار و پاییز می باشد.
تاریخ درخشان و طولانی این شهر بارها مورد تاخت و تاز نیروهای بیگانه قرار گرفته و ظهور و سقوط امپراطوری های قدرتمند مختلف را به خود دیده است.
اگر چه اینک پکن شهر ی مدرن و مطابق با قرن 21 می باشد، اما می توان زندگی سنتی آن مانند چایخانه ها، معابد، محله Hutong,Coutyard ,Peking Opera را از نزدیک دید و تجربه کرد. این شهر با داشتن بزرگترین میدان دنیا (میدان تیان آن من) بزرگترین مجموعه حفظ شده از کاخ های امپراطوری دنیا (شهر ممنوعه) و یکی از با شکوهترین و بزرگترین باقیمانده از عجایب هفتگانه جهان (دیوار چین) و همچنین معبد زیبای بهشت به عنوان یک شهر تاریخی و فرهنگی منحصر به فرد، سال ها مورد تحسین و توجه جهانگردان از اقصی نقاط جهان بوده و می باشد.
پکن هر سال توریست های بسیاری را جذب خود می کند.
این دیدنی ها شامل بناهای مختلف تاریخی باغ سلطنتی معابد، برج ها و قصرهای زیبا هستند.

دیوار چین
GREAT WALL OF CHINA
دیوار چین از اماکن بسیار مشهور چین است که حتی برخی معتقد بودند تنها اثر ساخته دست بشر است که از کره ماه دیده می شود.
دیوار بزرگ چین دژی است به منظور حفاظت از سلسله های مختلف چین در مقابل تاخت و تاز دشمنان.
طول این دیوار 6357 کیلومتر است. اولین بار دیوار چین به طور قطعه قطعه و پراکنده در بین سال های 221-476 قبل از میلاد با استراتژی دفاعی ساخته شد. تا اینکه در سال 221 قبل از میلاد تصمیم گرفته شد دیوارهای پراکنده به یک دیوار متحد تبدیل شوند.
برای انجام این کار بیش از یک میلیون نفر به کار گماشته شدند و تکمیل نهایی آن 10 سال به طول انجامید.
این دیوار در شمال پکن قرار دارد و ارتفاع آن 800 متر بالاتر از سطح است و تقریبا مرز بین چین شمالی و مغولستان را مشخص می کند.

شهر ممنوعه
Forbidden City
پس از ورود به شهر ممنوعه و تهیه یک بلیت ۴۰ یوانى ۹ اژدهاى طلایى قصرها مشاهده میشود. درمركزپكن پايتخت چين، مجموعه باستاني سحرآميزشهرممنوعه به روايتي وسيع ترين و كامل ترين مجموعه معماري چوبي در جهان است كه محل زندگي ۲۴ امپراتور از سلسله پادشاهي مينگ (۱۴۲۰ ميلادی) تا سلسله پادشاهي چينگ در ۱۹۱۱ ميلادي بوده و حدود ۴۹۱ سال رونق داشته است. پس از انقلاب سون يات سن در ۱۹۱۱ ميلادي پادشاهي چين سرنگون و از رونق اين مجموعه كاسته شد. ازسال ۱۹۲۴ بازديد از مجموعه به عنوان كاخ موزه براي عموم آزاد شد.

شانگهای
SHANGHAI
شانگهای بزرگترین شهر کشور چین و هشتمین شهر بزرگ جهان است. شانگهای شهر غول آسا و لبریز از جمعیت، رابط میان چین و دنیای خارج است.
شهری که حزب کنونی چین در آن پایه گذاری شد. شانگهای شهر روشنفکری و کارگری با 25 دانشگاه و موسسه دانشگاهی است.
این شهر در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو و در جنوب یانگ تسه با فاصله اندکی از اقیانوس آرام قرار دارد و معنی نامش به چینی،”بر فراز دریا” است. شهر شانگهای که امروزه به فرهنگی آمیخته از فرهنگ چین سنتی و مدرن، به عنوان بزرگترین شهر صنعتی و مهمترین بندر حمل و نقل دریایی و مرکز اقتصادی چین، توجه همه جهان را به خود جلب کرده است، 8000 کیلومتر مربع وسعت و جمعیتی بالغ بر 7/18 میلیون نفر دارد.
مراکز دیدنی و تجاری آن در کنار میدان People بر روی رود خانه Huongpu و مراکز فرهنگی و توریستی آن در مناطق Mt.Shshan و Chongming و دریاچه Dingshan و منطقه Shenshuigang قرار دارد.
از مراکز عمده خرید:
Yuyuan ، New Shanghai ، Xujiahui و Jiali Sleepless Tabao Market ، Nainjing Road را می توان نام برد.

هانگزو
HANGZHOU
شهر هانگزو، مرکز ایالت Zheijiang و مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این ایالت می باشد.
این شهر که در واقع در 180کیلومتری شانگهای و در جنوب گراند کانال، در کنار رود کوان تانگ و دلتای یانگ تسه قرار دارد، به دلیل طبیعت و موقعیت زیبا و مشهورش و همچنین آب و هوای معتدل و چهار فصلش یکی از شهرهای مهم و توریستی کشور چین می باشد. خیابان کونگ هی فانگ یکی از مراکز خرید مشهور در هانگزو نیز از قدیمی ترین خیابان های این شهر می باشد. دیدنی های هانگزو عبارتند از:
• موزه ملی ابریشم چین: این موزه در ساحل جنوبی West lake قرار دارد که در سال 1992 برای بازدید عموم گشوده شد.
• Botanical Garden: باغ زیبای هانگزو با انواع متنوع گلهای زیباو کمیاب
• Hupao Spring: چشمه ای زبا در منطقه ای بسیار دیدنی با آبی معروف و نوشیدنی
• Ling Yin Temple: یکی از معروفترین معابد بودایی در چین که در سال 1961 در فهرست آثار باستانی جهان ثبت گردید.
• Mausoleum of General Yue Fei: آرامگاه یکی از مشهورترین و بزرگترین فرماندهان نظامی چین
• موزه ملی چای: تنها موزه چای در چین که دیواری به دور آن نبوده و با پوشش گیاهی محصور شده است.
• Red Carp Pond: دریاچه ای بسیار زیبا با ما هی های دیدنی
• Six Harmonies Pagoda: پاگودای بسیار زیبای هانگزو واع در جنوب West Lake که در دوران امپراطوری سلسله Northern Song ساخته شده است.

گوانجو
GUANGZHOU
گوانگ ژو در فارسی بیشتر با نام گوانگجو یا گوانجو شناخته می شود شهری است در جنوب کشور چین. نام رسمی آن در هنگام حکومت جمهوری ملی چین کانتون بود. این شهر مرکز استان گوانگ دونگ است و حدود 77 میلیون نفر جمعیت دارد. شهر گوانجو یک قطب تجاری بین المللی است که تاجران مسلمان را از کشورهای خاورمیانه، آفریقا، جنوب و جنوب شرق آسیا همه ساله به سوی خود جلب می کند. این شهر بین 50 تا 60 هزار مسلمان دارد 4 مسجد از جمله مسجد مشهور هاوانگشینگ را در خود جای داده که گفته می شود توسطسعد بن ابی وقاص (دایی پیامبر) ساخته شده است.
از سال 1957 تاکنون به دلیل برگزاری بزرگترین نمایشگاه تجاری جهان در دو فصل بهار و پاییز در شهر گوانجو این شهر کانون کالاهای صادراتی چین و رونق اقتصادی کشور شده است.
از مکان های دیدنی این شهر می توان به مقبره امپراطور در جنوب، رودخانه زیبای مروارید، بزرگترین باغ گیاه شناسی و مرکز خرید بزرگ بیجیگ لو اشاره کرد.
سالانه افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به شهر گوانجو سفر می کنند این شهر بزرگترین بندر جنوب شرقی چین است.

نمایشگاه گوانجو
GUANGZHOU EXHIBITION
نمایشگاه صادرات چین که به نام نمایشگاه کانتون (نمایشگاه گوانگجو) شناخته می شود. از سال 1957 هر سال 2 بار در بهار (15 آوریل) و پاییز ( 15 اکتبر) برگزار می شود و دارای متنوع ترین شرکت کننده و پر شمارترین بازدید کننده می باشد. نمایشگاهی که هر ساله هزاران نفر از تجار و بازدیدکنندگان را گرد هم جمع کرده و میلیاردهادلار معاملات تجاری را به ارمغان می آورد. در ایام برگزاری نمایشگاه کانتون فرصت بی نظیری برای مشاهده نمونه کالا کنترل بسته بندی و مذاکره مستقیم و بدون واسطه با تولید کننده می باشد.
در این نمایشگاه 50 ارگان مختلف تجاری که متشکل از هزاران شرکت تولیدی و تجاری چینی و خارجی می شود شرکت می کنند.
علاوه بر فرصت گفت وگوی رو در رو ، امکانات منحصر به فردی برای دستیابی به اطلاعات از طریق اینترنت برای بازدیدکنندگان ایجاد شده است از این رو می توان گفت در این نمایشگاه علاوه بر جستجوی کالا و خدمات مورد نیاز خود از کشور چین، می توان به رایزنی و بازاریابی و تبادل اطلاعات با بازدیدکنندگان سایر کشورها پرداخت.

با افتتاح ساختمان جدید نمایشگاه گوانجو در محل اصلی برگزاری نمایشگاه در مجتمع نمایشگاهی Pazhou، سایت قدیمی نمایشگاه گوانگجو که در داخل شهر گوانگجو بود تعطیل شد و تمامی مراحل نمایشگاه به سایت اصلی Pazhou منتقل شد.
با تجمع نمایشگاه در یک سایت و تقسیم بندی تخصصی تر صنایع و محصولات با توجه به نیاز بازار های داخلی و خارجی در هر مرحله پیش بینی می شود بازدید از نمایشگاه برای بازدید کنندگان ساده تر و پر بازده تر گردد.

شهرها:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

شهرها:

مدارک جهت اخذ ویزای چین:

اصل پاسپورت + دو قطعه عكس رنگی زمینه سفید +آدرس و تلفن مسافر + تاریخ شروع ویزا

مدت ویزا:

  • عادی ——> 120$       تحویل: ——> 12 روز کاری
  • فوری —–> 150$      تحویل: ——>   5 روز کاری

چین دبل: 

عادی ——> با هماهنگی         تحویل: ——> 15 روز کاری

انواع ویزاهای چین
یکماهه توریستی عادی، یکماهه توریستی فوری، یکماهه تجاری عادی، یکماهه تجاری فوری، یکماهه تجاری نیمه فوری، یکماه انفرادی عادی L، یکماهه انفرادی فوری L، سه ماهه تجاری دبل، شش ماهه تجاری مولتی پل، یکساله تجاری

شرایط ویزا 
ویزا می‌تواند به صورت single صادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به آن کشور را می‌دهد. همچنین‌ ویزای شما ممکن است multiple باشد که به این ترتیب، شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت.
پس اگر نیاز به مسافرت بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید، به خاطر این‌که مجبور نباشید برای سفر بعدی ویزا بگیرید، سعی کنید ویزایی با مدت اعتبار طولانی‌تر و به صورت multiple بگیرید.
نکته مهمی که ‌‌باید به آن اشاره کرد، قانون عدم امکان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهای کمتر از ۶ ماه اعتبار است، البته در مواردی خاص مانند مشکلات پزشکی این کار انجام می‌شود.
از ویزا به خوبی نگهداری کنید. به خاطر داشته باشید که در یک کشور خارجی، گذرنامه به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شماست و همچنین داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور است که به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید‌.