ایچری شهر باکو

شهر قدیم باکو  یا ایچری شهر باکو  ، بافت قدیم شهر باکو ، که از آن با نام ارگ باکو نیز یاد می‌شود به تدریج ما بین قرون ۱۱ تا ۱۹ میلادی ساخته شده‌است.

این شهر محصور از دوران پارینه‌سنگی تاکنون محل سکونت انسان بوده‌است و فرهنگ و تمدنهای مختلفی چون ساسانی، زرتشتی، شیروانی، ایرانی، عربی، عثمانی و روسی را در خود جای داده‌است.

این قسمت شهر در شمال غربی خلیج باکو واقع شده و جزو دیدنیترین مکان‌های باکو بشمار می‌رود که در سال ۲۰۰۰ میلادی در شمار میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

ایچری شهر باکو یا شهر قدیم باکو دارای ۲۳ محله ، ۲ کاروان سرا، ۳ چشمه آب، میدان بازار و… می باشد که جذاب‌ترین مکان آن قلعه دختر است. بافت قدیم باکو،جزو زیباترین جاهای باکو است.

گردش در کوچه هایش شما را به ابتدای قرن بیستم می برد. این بافت قدیمی شهر،  بالغ بر 800 سال قدمت دارد.  در سال 1991که باکو به عنوان پایتخت کشور تازه استقلال یافته آذربایجان انتخاب می شود ، در طی همین سالها برخی از آوارگان قاراباغ  در این قسمت از شهر اسکان می یابند و بافت جمعیتی ایچری شهر دچار تغییراتی می شود.

و به تدریج در نتیجه این تغییرات، ساختار شهری دچار تهدیداتی شد. اما تا کنون ، ایچری شهر یکپارچگی و انسجام خود را حفظ کرده  است.

نمای بیرونی ایچری شهر در مرکز شهر باکو

Ichari_Shahar1

گورستان قدیمی ایچری شهر

Ichari_Shahar2

کاروانسرای ایچری شهر

Ichari_Shahar3

نمایی از کاخ منسوب به دربار شروانشاهان در ایچری شهر

Ichari_Shahar1.jpg1

دروازه ایچری شهر

حمام سنتی مشدی عباد

mashdi ebad

نقشه گوگل

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *