بناهای تاریخی فرانسه در تاریکی زود هنگام!

دولت فرانسه از خاموش‌شدن چراغ‌های بناهای تاریخی، برج ایفل و موزه‌های پاریس چندین ساعت زودتر از موعد معمولی به دلیل مقابله با افزایش هزینه‌های برق در پی ایجاد بحران انرژی در این کشور خبر داد.

در همین راستا موزه “لوور” واقع در شهر پاریس که مطابق روال معمول در ساعت 1 بامداد خاموش می‌شد، بنابر اعلام “ریما عبدالمالک”، وزیر فرهنگ فرانسه، ساعت 23 نیز پایان روشنایی این موزه است. علاوه بر آن موزه “ورسای” در جنوب غربی این شهر یک ساعت زودتر از موعد همیشگی یعنی در ساعت 22 به کار خود پایان می‌دهد.

وزیر فرهنگ فرانسه انجام اقدامات نمادین همچنین خاموش کردن چراغ‌های موز‌های لوور و ورسای را برای افزایش آگاهی عمومی مردم و مطلع کردن ابعاد گسترده بحران انرژی در اروپا مثمرثمر عنوان کرد و گفت: اما در عین حال تاریکی زودهنگام اماکن دیدنی و تاریخی برای کاهش مصرف برق برای مقابله با این بحران کافی نیست.

همچنین یک نظر سنجی جدید در کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس و لهستان نشان می‌دهد بسیاری از اروپایی‌ها نگران هستند که تورم بالا بر اثر بحران انرژی منجر به ناآرامی اجتماعی، اعتراض های خیابانی و اعتصاب‌ شود. 

گفتنی است قیمت‌ حامل‌های انرژی در سراسر اروپا در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است، که بخش عمده آشفتگی‌ موجود در بازارهای انرژی نیز متأثر از جنگ روسیه در اوکراین و تحریم‌های ناشی از آن بر روسیه، تولیدکننده بزرگ انرژی است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *