غار باور نکردنی در بلغارستان (چشم خدا)

غار باور نکردنی  پروهودنا در بلغارستان که به چشم خدا معروف است، در لیست یکی از صد جاذبه گردشگری برتر این کشور قرار دارد. این غار، دارای دو شکاف است که مثل چشم به نظر می آید و شب ها ماه از بیرون آن ها دیده می شود و تصویر ی مانند دو چشم که به انسان نگاه می کند به نطر می آید. دلیل نامگذاری آن به چشم خدا نیز به همین علت می باشد.

از زمان خلقت آدم ,غار ها محل سکونت انسان بوده است ,هر چند غار های زیادی کشف و شناخته شده است که قدمت تاریخی زیادی دارد و نشانگر وجود انسان ها در این غار ها بوده است.غار ها هم برای انسان ها محل سکونت و هم در غار ها برای پناهگاه و محافظت از جان خود در برابر خطر های گوناگون بهره می بردند.

یک غار جالب در بلغارستان که معروف است به چشم خدا وجود دارد که علاقه مندان به اثار تاریخی به خود جذب کرده است.این غار که از سقف دو سوراخ دارد و رو به آسمان می باشد بسیار جالب و زیبا می باشد,خصوصا در شب ها و زمانی که ماه کامل باشد ,دیدن آسمان لذت بخش می باشد از درون غار.

این غار در بلغارستان که از عجایب گردشگری بشمار می آید و برای مردم بلغارستان این غار زیبا مهم می باشد و علاقه مندان زیادی و گردشگران و توریست های زیادی هم برای بازدید از این عار جالب به این منطقه سفر می کنند.فضای سرسبز و دلنشین اطراف غار هم برای تفریح نیم روزه مناسب می باشد که می توانید یک نهار در آن منطقه باشید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از جاذبه های گردشگری در سراسر جهان و اطلاع از تور های گردشگری داخلی(تور کیش،مشهد و ….) و تور های خارجی (تور باکو ، ترکیه ، تایلند ، دبی و …) با ما در آیسان پرواز همراه باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *