پارک الممزر

یکی از پارک های ساحلی بسیار زیبای دبی، پارک ساحلی الممزر است. این پارک مساحتی در حدود ۱۰۶ هکتار دارد و شامل سایت های کباب پزی، کلبه های خصوصی برای اجاره، استخر شنا، بوفه های موادغذایی، ساحل محافظت شده و تالاب های امن، یک قطار تزئینی برای سرگرمی کودکان، اجرای موسیقی در طول روز در تمام فضای پارک و مناطق چمن کاری شده ی بسیار زیبایی است. این پارک در ۵ کیلومتری بندر حمریا در دبی قرار گرفته است و درواقع یکی از پارک های ساحلی وسیع است. ویژگی دیگر، محل واقع شدن پارک روی ساحل ماسه های طلایی و همچنین داشتن مناطق تفرجگاهی نفیس در مجموعه پارک است.

ساعات بازدید از این پارک عبارتند از : ۸ صبح الی ۱۰٫۳۰ شب، روزهای تعطیل: ۸ صبح الی ۱۱٫۳۰ شب

این پارک بخش های متفاوتی دارد از جمله:

استخرهای شنا : این پارک دارای یک استخر شنای بسیار بزرگ است که به ۳استخر برای کودکان و بزرگسالان تقسیم شده است. این استخرها به امکاناتی از جمله صندلی ها، آفتاب گیرها، رختکن ها، دوش  بوفه ها مجهزند وعلاوه بر آن نجات غریق ها هم دائماً  در ساحل حضور دارند.

کباب پز : در ساحل شماره ی ۵ این پارک مجموعه ای از کباب پزهای مختلف از جمله کباب پزهای مدرن، کوره، چتر و صندلی وجود دارند.قسمت های سرگرم کننده ی زیادی نیز در نقاط مختلف پارک توزیع شده اند: قطار بازی، بازی های ویژه کودکان، بازی های اوقات فراغت، اسکیت غلتکی، فوتبال و بسکتبال، دوچرخه اجاره ای، کلبه های ساحلی، استخرهای شنا، سایت های پخت کباب، رستوران ها و بوفه ها و اماکن سرگرم کننده خانم ها.

پارک (شله ): این پارک دارای خدمات VIP که شامل خانه های ییلاقی مدرن دارای تهویه مطبوع، جایگاه پخت و پز کباب و دوش گرفتن هستند، می باشد. می توان ۱۵ خانه ییلاقی که برای اجاره در ساحل شماره ۴ واقع شده را از مسئول پارک اجاره کرد.

آمفی تئاتر و برج: جنب ساختمان اداری و دروازه ی ورودی انفرادی این پارک یک آمفی تئاتر قرار دارد که میزبان جشنواره های مختلف موسیقی است .لازم به ذکر است که برج هشت متری بلندی در مرکز پارک است و بازدید کنندگان می توانند از بالای آن  ویژگی های منحصر به فرد پارک را تماشا کنند و لذت ببرند.

بازی ها:  در اطراف پارک انواع وسائل بازی برای کودکان تعبیه شده است.  در آنجا  کالسکه های مدرن و وسایل صخره نوردی و پرش از ارتفاع در دسترس هستند. علاوه بر این یک منطقه آموزشی ورزشی برای بزرگسالان هم در آن تعبیه شده است  که درخت های نخل نزدیک به خانه های ییلاقی آنرا احاطه کرده اند.

اسنک بارها و ورودی های پارک : این پارک دارای سه ورودی اصلی است که در دسترس بازدیدکنندگان است. یکی از این ورودی ها  برای اتومبیل و دومورد آن  برای استفاده ی  عموم است . پارکینگ خارجی آن ظرفیت ۱۲۰۰ اتومبیل و پارکینگ داخلی آن دارای ظرفیت ۴۶۰ اتومبیل است . دارای  یک رستوران اصلی علاوه بر ده اسنک بار در اطراف پارک است  که بازدید کنندگان می توانند در زمینه های مختلف، با کمک پنل های هدایت و نشانه های توزیع به تفرجگاه های مورد نظر خود دست پیدا کنند.

یکی از ویژگی های اصلی این پارک زیبا این است که دارای ۵ ساحل طولانی است که با برج های مراقبت توسط نگهبانان ویژه نگاهبانی می شود. اتاق‌های متنوع و سایه‌های گردان برای کاربران ساحل از جذابیت‌های خاص این پارک است. ساحل، ورودی‌های بسیار زیادی دارد که بازدید کنندگان به راحتی می توانند از طریق ورودی های مشخص شده برای افراد و اتومبیل ها به آن وارد شوند. نوع پوشش گیاهی که در این پارک وجود دارد متنوع است به طوری که چند گونه درخت، گیاه و گیاهان دیوارپوش دارد. ۱۶۰۰ نهال درخت خرما، ۳۰۰ نهال درختان نارگیل و ۶۰۰۰ انواع مختلف درختان و بوته های مختلف در پارک کشت شده است. علاوه بر این ۵۵،۰۰۰ متر مربع از پارک با چمن سبز پوشیده شده است.

نقشه گوگل

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *