کلاس های پروازی

کلاس های پروازی

فرض کنید شما قصد سفر به یک مقصد را به دلایل مختلف دارید و می خواهید با هواپیما سفر کنید، وقتیکه می خواهید رزرو بلیط هواپیما را انجام دهید می بینید که کلاس های پروازی مختلفی در پیش رویتان قرار می گیرد. هر شرکت هواپیمایی ای ممکن است کلاس های پروازی متفاوتی نسبت به هواپیمایی دیگر داشته باشد اما بعضی از کلاس ها عمومیت بیشتری دارند. هر کلاس پرواز با کلاس پروزی دیگر هم از نظر قیمت و هم از نظر خدمات و امکانات تفاوت هایی دارد، بنابراین بهتر است که از قبل با ویژگی های هر کدام آشنا باشید تا بتوانید متناسب با نیازهایتان، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

کلاس اکونومی (Economy Class)

در واقع کلاس اکونومی، ارزانترین روش سفر با هواپیما و حتی وسایل حمل و نقل دیگر مانند کشتی ها و قطارهاست. در این کلاس امکانات زیادی در اختیارتان قرار نمی گیرد و معمولا به چند روزنامه و مجله ی تبلیغاتی محدود می شود. حتی در بعضی از ایرلاین های ارزان قیمت، برای پروازهایی که زیر ۲ ساعت باشد، پذیرایی خاصی در نظر گرفته نمی شود و در صورتی که بخواهید غذا یا خوراکی دریافت کنید، باید بابت آن پول پرداخت کنید.

البته در بعضی از هواپیماها، برای این کلاس پروازی مانیتور و هدفون وجود دارد و معمولا برنامه ی خاصی از آن پخش می شود که تنوع و نوع آن به ایرلاینی که انتخاب می کنید و مدل هواپیمایتان بستگی دارد. با این همه، به دلیل قیمت پایین تری که دارد، مسافران زیادی آن را انتخاب می کنند.

کلاس تجاری (Business Class)

یکی دیگر از انواع کلاس های پروازی بیزینس کلس و یا کلاس تجاری است که امکانات بهتر و کامل تری به نسبت کلاس اکونومی دارد. مثلا مقدار بار مجازی که در این کلاس مسافران می توانند حمل کنند، از کلاس اکونومی بیشتر است. صندلی های هواپیما در  این پرواز، با هم فاصله ی بیشتری به نسبت صندلی های پروازهای اکونومی دارند، پذیرایی در این کلاس کامل تر است و معمولا غذای گرم سرو می شود. علاوه بر این، امکاناتی که در بیزینس کلس ارائه می شود هم بیشتر است، مثلا هر مسافر می تواند حوله ی گرم خود را داشته باشد و یا اینکه هر مسافر، مانیتور و هدفون خود را برای دیدن فیلم یا گوش دادن به موسیقی دارد.

Business Class | Singapore Airlines

فرست کلس (First Class)

لوکس ترین کلاس های پروازی کلاس فرست کلس است که البته گران ترین هم محسوب می شود. در این پروازها تعداد صندلی بسیار کمتر از دو کلاس دیگر است طوری که معمولا به ۲۰ عدد می رسد. فاصله ی صندلی ها با هم زیاد است، صندلی ها کاملا بزرگ و راحتند و هر کس می تواند تلویزیون و وسایل خود را داشته باشد. پذیرایی ها لوکس تر است و مهمانداران هم با تجربه تر هستند. حتی هنگام سوار شدن به هواپیما هم قضیه برای مسافران این کلاس پروازی فرق دارد. در واقع مسافران می توانند بدون معطلی به هواپیما سوار شوند و ترانسفر اختصاصی تا هواپیما هم دارد. این ها تسهیلاتی است که فقط در اختیار این مسافران قرار می گیرد.

Emirates First Class 2023: Price, Lounge, Baggage Allowance - Wego Travel Blog

جهت کسب اطلاعات بیشتر از جاذبه های گردشگری در سراسر جهان و اطلاع از تور های گردشگری داخلی(تور کیش،مشهد و ….) و تور های خارجی (تور باکو ، ترکیه ، تایلند ، دبی و …) با ما در آیسان پرواز همراه باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *