5 نکته مهم در مورد اقامت در باکو آذربایجان

برای مهاجرت به هر شهر و کشوری لازمه داشتن اطلاعات اولیه ای از آن کشور است ما در این مطلب به معرفی 5 نکته ویژه در مورد شرایط زندگی در باکو آذربایجان می پردازیم.

1.هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در باکو در کمترین 10 درصد از 248 شهر تله پورت است. میانگین هزینه های زندگی در مقایسه با سایر شهرها به خصوص در بازار مسکن به میزان قابل توجهی کمتر است. مهاجرت به باکو به احتمال زیاد هزینه های روزانه زندگی شما را کاهش می دهد.

2.محل زندگی

مرکز شهر و شهر قدیمی باکو خانه تعداد فزاینده ای از ساختمان های فوق مدرن با آپارتمان های مبله است. در آنجا، ترکیبی از مسکن جدید و سنتی، ترافیک سنگین، و مقدار زیادی از محیط پر جنب و جوش را خواهید دید. این مکان عالی برای زندگی برای افرادی است که در مرکز شهر باکو کار می‌کنند و می‌خواهند با پای پیاده به آنجا سفر کنند. منطقه گنجلیک باکو با فضاهای سبز و مراکز خریدش برای کسانی که برای زندگی با خانواده خود می آیند ایده آل است. اگر به فکر ثبت نام فرزندان خود در یک مدرسه بین المللی هستید، بهتر است در خارج از مرکز شهر زندگی کنید، زیرا این مدارس در حاشیه باکو واقع شده اند.

بادامدار، یاسامال و ووروفسکی برای مهاجرانی که به دنبال کمی آرامش و ساکت هستند بسیار مناسب هستند.

3.تحصیل

از آغاز سال 2000 مدارس دولتی آذربایجان به زبان های آذری و روسی آموزش می دهند. در باکو چندین مدرسه بین‌المللی خصوصی نیز وجود دارد، به‌ویژه مدرسه فرانسوی لیسه باکو که از مهدکودک تا دبیرستان پذیرای کودکان است، اما همچنین مدرسه آمریکایی BIS (مدرسه بین‌المللی باکو) و مدرسه بین‌المللی آذربایجان (TISA) در بالاترین رتبه از مدارس این این شهر قرار دارند.

4.امنیت

مرکز شهر باکو حتی برای یک زن مجرد خطرناک نیست، به خصوص در تابستان که خیابان های پیاده پر از خانواده است. با این حال، در زمستان توصیه می‌شود به تنهایی وارد خیابان‌های کم نور پایتخت و مناطق دورافتاده نشوید. اگر مایل به گشت و گذار در مناطق کوهستانی هستید، حتماً شرایط آب و هوایی را به خصوص در ماه های زمستان بررسی کنید. 

5.سلامت

سیستم بهداشت عمومی آذربایجان با الگوبرداری از سیستم دسترسی آزاد و همگانی به مراقبت های بهداشتی شوروی، عمدتاً از نظر دسترسی به مراقبت، کیفیت مراقبت و زیرساخت های پزشکی ناکارآمد و فاقد بودجه است.

امکانات پزشکی خصوصی که به ویژه در باکو به سرعت در حال رشد هستند، با استانداردهای پزشکی بسیار بالاتر، با تجهیزات مدرن تر و کارکنان واجد شرایط کار می کنند. مهاجران معمولاً به مراکز درمانی خصوصی پایتخت مراجعه می کنند. در برخی موارد اورژانس پزشکی، اکیداً توصیه می‌شود که برای تخلیه به خارج از کشور برنامه‌ریزی کنید و بنابراین به شدت توصیه می‌شود که بیمه سلامت بین‌المللی خصوصی در آذربایجان بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *